תוכנת סדרנט – לקחי החודש הראשון

בשעה טובה אנו מסיימים חודש של פעילות עם המערכת הממוחשבת ולרגל מאורע זה אנו מגישים דף זה ובו לקחים מהעבודה השוטפת על מנת לשפר את הצורה בה אנו עובדים עם המערכת .

בהגדרתה , מטרת המערכת היא לספק רכבים להזמנות החברים  וגם לתת להם על כך מידע  מוקדם ככל האפשר. נכון לסוף החודש הראשון אנו מבחינים בעליה הדרגתית בכמות ההזמנות ( הגענו גם ל 300 ביום ) ונכון לעכשיו אנחנו מספקים כ 97 אחוז מהן. אם זאת , יש הרבה מאד מקום לשיפור ע"י הקפדה על כמה דברים קטנים .

להלן רשימה של בקשות / עצות שאנו מעונינים להעביר לציבור על מנת להתיעל : 

הזמנות כפולות

אחת התופעות הבעיתיות כיום בסידור הרכב היא המצאותן של הזמנות כפולות / חופפות בסידור. הזמנות אלו מקבלות רכבים בסידור ויורדות לאחר שעה ממועד תחילת ההזמנה ע"י הסדרן האוטומטי. המצאותן של הזמנות כאלו מקשה על האפשרות של המערכת לדווח למשתמשים מוקדם ככל האפשר על שיבוץ רכב להזמנותיהם. לסדרן הידני אין , ברוב המקרים , אפשרות לדעת האם ההזמנה כפולה או שמא באמת יש צורך בשני רכבים ( יש גם מקרים כאלו ) ולכן האחריות חיבת ליפול על המזמין.

מנסיוננו עד כה , הזמנה כזו נוצרת משתי  סיבות עיקריות :

  1. הזמנה על ידי שני   בני זוג / בני משפחה / חברים    עבור  אותה נסיעה ללא תאום.
  2. משתמשים המעונינים לשנות את הפרמטרים של ההזמנה מבצעים הזמנה חדשה במקום לבצע עריכה להזמנה הקיימת ומבלי למחוק את ההזמנה הישנה ( ברוב המקרים גם ההזמנה הישנה מקבלת רכב !) .

אנא , הקפידו לוודא כי אין ברשותכם הזמנות כאלו.

אי ביטול הזמנות

אנו חוזרים ומבקשים מחברים שהזמינו רכב והחליטו ברגע מסוים שברצונם לבטלו , להודיע מוקדם ככל האפשר למערכת על ביטול ההזמנה . אנו רואים בכל יום בין 10 ל  30 !  הזמנות שנסגרו ע"י הסדרן האוטומטי לאחר שעה משום שהמזמין לא הגיע לקחת את הרכב. ביטול ההזמנה מוקדם נותן למערכת יותר מידע על מצב ההזמנות האמיתי ומאפשר לה לתת לנו מידע יותר טוב על מצב ההזמנות שלנו.

על מנת לבטל נסיעה יש לבצע את נוהל   "עריכת הזמנה קימת"  וללחוץ על כפתור  "מחק הזמנה" . אופציה נוספת היא לדבר עם הסדרן או להשאיר הודעה במשיבון.

 

זכרו !  בשעות העומס ( 8:00 עד 20:00) יסגור הסדרן האוטומטי  את כל הנסיעות אשר לא מומשו בטווח של שעה ממועד ההזמנה.

 

אפשרויות נוספות

 

  

אנו רואים במקרים לא מעטים הזמנות אשר סומנו בהן אפשרויות נוספות בצורה כזו שהמערכת מתקשה לסדר להן רכב. ברוב המקרים אין סיבה  לסמן את תיבת "לא"  וכדאי להשאירה על "לא משנה" ולסמן ב "כן" את מה שבאמת רוצים. למשל , אם ברצונכם רכב קטן , מספיק לסמן "כן" עבור רכב קטן. על מנת להבהיר את הנקודה , להלן כמה דוגמאות :

  • אם ברצונכם רכב קטן וסימנתם "לא" על אופצית "וו-גרירה" הרי שאתם מורידים למחשב את האפשרות לשבץ עבורכם את הרכבים 11 ו 12 שהם רכבים קטנים בעלי וו גרירה. אנו מניחים כי ברוב המקרים וו הגרירה איננו מפריע למי שרוצה רכב קטן ולכן לא כדאי לסמן אופציה זו. יש לסמן "כן" על "וו-גרירה"  רק במידה ואנו מעונינים בכזה ולהשאיר את "לא משנה" עבור שאר המקרים.
  • אם ברצונכם להזמין רכב עבור נסיעה בעלת 6 משתתפים וסימנתם "לא" על האופציות "7 נוסעים" ו "11 נוסעים" , אתם מקטינים מאוד את טווח המכוניות שניתן לספק עבורכם ( למעשה , עד לשתי מכוניות בלבד ) . במקרה כזה פשוט סמנו "כן" על "6 נוסעים".

מידע נוסף על שיוך רכבים לקבוצות ניתן למצוא בתפריט "שונות" ע"י לחיצה על כפתור זה בחלון הראשי ואח"כ לחיצה על כפתור "מאפיני רכבים".

 

טנדרים ודוקטו

יש לשים לב כי כל הטנדרים ביגור מוזמנים בשעות הבוקר לצרכי עבודה ולכן הזמנות לשעות אלו יענו בשלילה. במידה ובכל זאת יש צורך בטנדר , יש לתאם זאת עם מנהל הענף אליו הוא משוייך. אותו הדבר נכון לגבי הדוקטו של האקונומיה שבזמן יציאת דף זה   הוא היחיד מסוגו ביגור. במידה ולקחתם את הטנדר בתאום עם הענף יש לזכור כי הענף מחויב להחזירו לסידור בשעות הערב. אם ברצונכם לבצע נסיעה גם בשעות אלו יש לתאם זאת עם הסדרן.

תמונת הסידור

ברור כי הזמנת הרכב מתבצעת לשעות בהן אנו מעונינים לקבלו. אולם , לפעמים ניתן להפעיל שיקול דעת וגמישות ולחפש בתמונת הסידור אחרי שעות בהן ניתן לראות כי ישנם רכבים פנויים ולהזמין את הרכב לשעות אלו. זהו אחד מיתרונותיה הגדולים של המערכת וחבל שלא לנצלו.

 

לסיום , יש להקפיד על נהלי העבודה כפי שהם מופיעים באתר העזרה למערכת ולשאול על כל דבר שאינו מובן.

 

סעו ברכה .

 

צוות משרד הרכב.