צרו קשר כותבים עלינו ממליצים עלינו
קישורים המוצרים שלנו בחנות שלנו

בחנות ניתן למצוא מבחר מתנות אישיות ומארזים חגיגיים
כלי נירוסטה טחינה זעתר זיתים שמן זית
שוקולדים ליקרים כלי קרמיקה מוצרי הבאר דבש
חלווה דבש חרובים קוסמטיקה טבעית מוצרי טיפוח טבעיים כלי קדירה
 

בשנת 1941 נטעו חברי קיבוץ יגור את עצי הזית הראשונים על גבעות שייך אברייק-חרתייה. מאז ועד היום ניטעו כ-400 דונם עצי זית מזנים שונים חלקם למאכל וחלקם לייצור שמן זית איכותי.
במשך השנים טופחו כרמי הזית והניבו זיתים איכותיים לכבישה מזני: מנזנילו, סנטה, מרחביה ונובו.
שמן זית יגור מיוצר מזנים מיוחדים שהמפורסמים בניהם: ברנע, פיקואל, סורי, פישולן מרוקן, פישולן לנדו, פרנטויו,
פיקודו, ארבקינה, לצ'ינו מעלות.
שמן זית יגור מיוצר בבית בד מודרני, "אשוש" במושב היוגב, בכבישה קרה תוך הקפדה על כל שלב בתהליך.
למטע של יגור ולבית הבד כשרות מלאה.
הזמן הקצר בין מסיק הזיתים והגעתם לבית הבד, כמו גם איכות עצירת השמן אשר עשוי בכבישה קרה תוך הקפדה על תהליך השטיפה, ניקיון הזיתים וייצור מבוקר, מאפשרים לייצר שמן זית באיכות גבוהה - כתית מעולה.
שמן זית יגור נושא את תו האיכות של מועצת הזית.

שמן זית יגור מזנים שונים ניתן לרכוש בחנות בקיבוץ יגור , הנמצאת במתחם המשתלה בכניסה לקיבוץ. השמן נמכר בבקבוקים ובמיכלים בגדלים שונים מפח, וניתן ואף רצוי לחזור ולמלא הבקבוקים והציכלים במילוי חוזר, דבר המוזיל את מחיר השמן משמעותית.

מוצרי שמן זית יגור:
Extra Virgin - כתית מעולה בבקבוקי זכוכית, בנפחים: 750 מ"ל, ו- 1 ליטר.
Extra Virgin - כתית מעולה בפחים, בנפחים: 750 מ"ל 2 ליטר, 5 ליטר, 18 ליטר.
Extra Virgin - כתית מעולה בצובר, ישירות ממיכלי האכסון, בכל הנפחים.
זיתים בכבישה ביתית בצנצנות ובתפזורת.

זני הזיתים הגדלים בגבעות שייך אברייק וחרתייה
 
כיצד לקנות שמן זית איכותי מילון מונחים שמן זית ובריאות  
בשמנא וסלתא מייצרים ומוכרים 3 סוגי טחינה הנוצרת בכבישה קרה בעזרת אבן רחיים.
טחינה אורגנית, אורגני מלא, מגרעיני שומשום אתיופי טהור, וקצח. (ניתן לרכוש בהזמנה טחינה שאינה אורגנית בדליים של 18 ק"ג)
הטחינה גולמית, וניתן לאכול אותה כבר בצורה זו, או ניתן להוסיף לימון, שום ועשבי תיבול- לפי הטעם.
הטחינה מצוינת לסלט, לאפייה, למריחה ולבשר.
אפשר להוסיף לטחינה דבש , רכז חרובים, או סילן ולערבב- להיווצרות מעדן מתוק היכול לשמש כממרח או כתוספת למאכל.
מכילה ברזל רב לתינוקות.
עשירה בחומצות שומן רב בלתי רוויות בעלות אפקט מניעתי של מחלות לב וכלי-דם.
מכילה סידן רב, מגנזיום, אבץ, אשלגן וזרחן.
כל סוגי הטחינה נארזים בצנצנות זכוכית בלבד. אריזה השומרת על איכותו הגבוהה של המוצר ועל טעמו.
טחינה אורגנית - עשויה 100% שומשום אורגני (גדל ללא שימוש בחומרי הדברה וקוטלי עשבים) מזן אתיופי (חומרה), מיוצרת באבני רחיים בשיטה המסורתית (תהליך קר).
טחינה אורגנית מלאה - עשויה 100% שומשום אורגני מלא (נטחן עם הקליפות), מזן אתיופי,(חומרה) מיוצרת באבני רחיים בשיטה המסורתית (תהליך קר). מכילה סידן רב יותר מטחינה רגילה.
טחינת קצח - מכילה אחוז גבוהה של ברזל, 8 חומצות אמינו, חומצות שומן רב בלתי רוויות, ועוד. כל אלה משמשים כנוגדי דלקת, טיפול בבעיות עור, חיזוק מערכות החיסון,הורדת רמות כולסטרול, וניקוי מערכות הדם.
 
דבש הדבורים נאסף בתהליך טבעי וטהור ממיטב פרחי השדה הגדלים בישראל ומפרחי עצים מסוימים, שלהם צוף מיוחד
דאותו הדבורים אוהבות.
כוורות הדבורים נמצאות בשטחים שאינם מרוססים בהרי הכרמל, במישור החוף ובעמק יזרעאל. הדבש טבעי ואינו מחומם (אינו מופק בתהליכי חום אלא כפי שהוא מופיע בטבע), ולכן מתגבש בטמפרטורה נמוכה. בכדי להחזירו למצב נוזלי ניתן לשים את הצנצנת במים חמים. הדבש כשר

בשמנא וסלתא אנו מחזיקים בחמישה זנים:
הדבש המוביל בישראל, שכולנו מכירים. מכיל ויטמינים ומינרלים רבים, מאחר ונאסף מזנים שונים של צמחים, הצומחים בשדות ובהרים. זוהי גם הסיבה לכך שהצוף המשמש לדבש זה נאסף כל השנה. צבעו נע בין צהוב-זהב לחום כהה, תלוי בהרכב הפרחים מהם נאסף הצוף. ככל שהדבש כהה יותר, כך הוא מכיל יותר מינרלים, בעיקר ברזל ונחושת. בעל מרקם גס למדי לאחר הקרישה.
דבש בעל צבע כהה מאד ומרקם סמיך. טעם עשיר אך מעט "כבד" לאכילה, כי הוא מרוכז מאד. הדבש מומלץ לבעיות לב ולמחלות פרקים. ניתן להשתמש בו לבישול ואפייה. הצוף המשמש לדבש זה נאסף מסוף מרץ עד סוף אפריל / תחילת מאי. נקרש לאט ובעל טעם וארומה ייחודיים.
דבש בעל צבע כהה, מעט חריף יותר בטעמו מדבש פרחי הבר, שמתלווה אליו טעם קל של מרירות. מומלץ למי שפחות אוהב את מתיקות הדבש. דבש זה לא מומלץ לבישול, מאחר שבבישול ובאפייה בולט בו יותר הטעם המריר מעט של האקליפטוס. בעל תכונות אנטי-בקטריאליות ואנטי-זיהומיות. טוב בעיקר לטיפול בבעיות בדרכי הנשימה, בשיעול ובדלקות עור ופה. מכיל ברזל רב. הצוף המשמש לדבש זה נאגר בחודשים מאי-יוני. בעל מרקם עדין לאחר הקרישה.
הדבש הטעים והעדין ביותר מכל מיני הדבש בארץ. סוג זה נדיר מאד ומעט משקים מייצרים אותו. מוגדר כ"שמנת של הדבש"... הוא נוטה להתגבש, בהיר מאד בצבעו. מומלץ לטיפול בבעיות בדרכי השתן, בעיות גניקולוגיות וליפול בהזעת יתר. לא מומלץ לבישול בשל טעמו העדין ומרקמו ה"סוכרי" הטבעי, אשר יאבד בבישול ובאפייה.
בעל תכונות זהות לדבש פרחי הבר. הצוף המשמש לדבש זה נאסף כמו זה של דבש פרחי הבר בשדות ובהרים, שבהם רוב גידולי הבר הם זעתר. טעמו עדין, צבעו בהיר והוא מתגבש במהירות.

יערת דבש - מומלץ ללעוס את יערת הדבש במקרה של כאבים בחניכיים ופצעים בחלל הפה, מועילה בשיכוך הכאב ומזרזת החלמה. יעילה בחיטוי הגרון, למקרים של כאבי גרון ודלקות. המסטיק הטבעי הטוב ביותר שניתן למצוא.

תרופות סבתא מדבש: http://www.honey.co.il/savta.htm